Kyrie Irving, Sixers Maçını Kaçırması Hakkında: “Canım Oynamak İstemedi”

2021-01-08T14: 43: 18 + 00: 00

2021-01-08T14: 43: 18 + 00: 00.

Arma Kaynar

08 / Baba / 21 14:43

Eurohoops.net


Arma Kaynar

Kyrie Irving, Brooklyn Nets’in dün gece oynadığı Philadelphia 76ers maçında forma giymedi…


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

Brooklyn Nets‘in dün gece Philadelphia 76ers‘ı yendiği karşılaşmada yıldız oyuncuları Kevin Durant ve Kyrie Irving forma giymedi. Durant, mücadelede Covid-19 salgını kapsamındaki sağlık protokolleri nedeniyle forma giyemezken Kyrie Irving’in neden oynamadığı ise tam olarak bilinmiyor.

Irving’in dün geceki karşılaşmada oynamayacağı belli olduktan sonra yıldız oyuncunun oynamamasıyla ilgili “kişisel nedenler sebebiyle” açıklaması yapılmıştı. Ancak bugün ortaya çıkan son haberlere göre bu kişisel sebepler Irving’in karşılaşmada oynamak istememesiymiş…

Daha sonra Irving’e yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre yıldız oyuncunun maçta oynamayı istememesinin sebebi olarak Çarşamba günü Washington’daki kongre binasının Trump destekçileri tarafından basılması olduğu gösterildi. Ancak Irving şu ana kadar bu iddiaları doğrulayan ya da yalanlayan bir açıklama yapmadı.

Irving’in maçta sadece “istememesi” sebebiyle oynamaması doğal olarak basketbol takipçileri tarafından yoğun eleştirilerle karşılandı. Irving’in bundan birkaç yıl önce dünyanın düz olduğunu iddia ettiği açıklamalarından beri halkla ilişkiler konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığı ortada. Medyayla iyi geçinme konusunda da sorunlar yaşayan yıldız oyuncu, sık sık yaptığı garip açıklamalarla gündeme geliyor.

Nets yönetiminin, Cuma günü Memphis Grizzlies ile oynayacağı karşılaşmada Irving’i sahada görmeyi umut ettiği belirtildi.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.