Miami Heat ve Boston Celtics, Capitol Fırtınasının Ardından

 

Miami Heat ve Boston Celtics oyuncuları, 6 Ocak'taki maç öncesi milli marş sırasında diz çöküyor
Miami ve Boston oyuncuları, Çarşamba günü Celtics’in galibiyetinden önce milli marş için diz çöktüler

Miami Heat ve Boston Celtics, ABD Kongre Binası’nın giden Başkan Donald Trump’ın yüzlerce destekçisi tarafından baskın yaptığını gördükten sonra Miami Heat ve Boston Celtics Çarşamba günü “kalbi ile” oynadı.

Boston ve Miami oyuncularının ortak açıklaması : “2021 yeni bir yıl, ancak bazı şeyler değişmedi.”

Açıklama şöyle devam etti: “Dünkü Kenosha kararından sonra bu akşamki oyunu ağır bir yürekle oynuyoruz ve ülkemizin başkentindeki protestoculara, belirli konuların hangi tarafında olduklarına bağlı olarak siyasi liderler tarafından farklı muamele edildiğini bilerek.

Geçtiğimiz ilkbahar ve yaz protestoculara karşı davranış biçimleriyle yasadışı hareket eden günümüz protestocularına verilen teşvik arasındaki büyük fark, daha ne kadar iş yapmamız gerektiğini gösteriyor. “

Trump, göstericileri seçim sonucunu ve ardından gelen isyanı tersine çevirmek amacıyla Kongre Binası’na yürümeye çağırmıştı. dört kişi öldü.

Birçoğu Çarşamba günkü NBA maçlarında, geçen yıl Black Lives Matter protestolarının bastırılması ile Çarşamba günü Washington DC’deki yetkililerin tepkisi arasındaki karşıtlık hakkında konuştu.

Celtics’in 107-105 galibiyetinden önce milli marş çalınırken neredeyse tüm Boston ve Miami oyuncuları diz çöktü ve “insanların hayatına neşe getirmeye” çalışmak için oynayacaklarını söylediler.

“Ancak toplumumuzdaki adaletsizlikleri unutmamalıyız ve sesimizi ve platformumuzu bu sorunları vurgulamak ve daha eşit ve adil bir Amerika için çalışmak için elimizden gelen her şeyi yapmak için kullanmaya devam edeceğiz.”

Boston koçu Brad Stevens şunları söyledi: “Ne pahasına olursa olsun kazan tavrıyla hareket eden bir başkan seçtik ve ben her zaman böyle çalışırsanız bunun oldukça tatmin edici olmayan bir son olacağını ve bu durumda utanç verici bir son olacağını düşündüm. . “

Philadelphia 76ers takımı, Doğu Konferansı’na liderlik eden antrenör Doc Rivers, Washington Sihirbazları 141-136, “Oldukça rahatsız edici ve üzücü. Duymaya devam ediyorum, ‘Bu demokrasiye bir saldırı.’ Değil. Demokrasi galip gelecek, her zaman var.

“Bugün, bunların hepsi Kongre Binası’na saldıran siyah insanlar olsaydı ve ne olurdu? Bu, bana göre, hepimizin görmesi için bin kelimeye bedel olan bir resim.”

Atlanta Hawks takımı tarafından 102-94 mağlup edilen teknik direktör Lloyd Pierce, Charlotte Hornets, şöyle devam etti: “Hepimiz, protesto eden siyahlar olsaydı, şu anda ateşlerin yanacağını ve ateşlerin olacağını anlıyoruz.”

Knicks Kazanmaya Devam Ediyor

Austin Rivers, dördüncü çeyreğin sonlarında üst üste 14 sayı attı. New York Knicks 18 puanlık ikinci çeyrek açığını aşarak, Utah Jazz’ı 112-100 yendi.

New York, Kasım 2017’den bu yana arka arkaya galibiyetlerde 15 puanlık açıkları ilk kez aşıyor ve şu anda Doğu Konferansı’nda beş galibiyet ve üç mağlubiyeti var. Milwaukee Bucks.

İki kez NBA’in En Değerli Oyuncusu Giannis Antetokounmpo 25 sayı ve 8 ribaund ile Bucks’ı 130-115 galibiyete götürdü. Detroit Pistons.

Orlando Magic yenmek Cleveland Süvarileri 105-94, yani altı galibiyet ve iki mağlubiyette ikinci sırada Indiana PacersMalcolm Brogdon’dan kariyerinin en yüksek 35 puanı sayesinde Houston Rockets’ı 114-107 yendi.

Phoenix Suns Batı Konferansı’nın zirvesinde Toronto Raptors Sekiz maçta altıncı galibiyetleri için 123-115 olurken, Los Angeles Clippers 108-101 galibiyetten sonra üçüncü altın Devlet savaşçıları.

George Hill, topu kaldırmak için 12.1 saniye kala iki serbest atış yaptı. Oklahoma City Thunder 111-110 galibiyetine New Orleans PelikanlarıRichaun Holmes 24 sayı attı. Sacramento Kings üç maçlık galibiyet serisini yenerek bitirdi Chicago Bulls 128-124.

Tüm New York Knicks Maç Özetleri ve Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.