Lavrio: Bu yılki “peri masalı” DEV! (fotoğraflar ve videolar)


Achilles Mavrodontis tarafından / info@eurohoops.net

Lavrio, bu yıl basketbol Yunanistan’ın en ateşli oyuncusu ve tesadüfen değil. Serelis’in ekibi insanları çılgına çevirdi, başarılarından etkilenerek Panathinaikos’u bile yenerken, AEK kupanın dışında kalarak ikinci kez mağdur oldu.

Tabii ki Lavrio’nun tüm bu gidişatı tesadüfi değil, son yıllarda Yunan basketboluna damgasını vuran ve bu yılki başarılarla doruğa çıkan ciddiyetli bir kulüp. Peki tüm bunlar nasıl başladı… büyülü peri masalı, bu sene bu şekilde DEVAM ETTİ?

Hadi baştan başlayalım. GS Lavriou, 1990 yılında kuruldu ve 2002’de Ulusal kategorilerde ilk kez yükseldi. Özellikle, Üçüncü Ulusal’da 2007 yılına kadardı. 2010’a kadar B’de ve 2015’e kadar A2’de hiç küme düşmeyen sonsuz küçük takımlardan biri! Peki 2015’te ne oldu ve A1’e ulaştı?

2015 yazında KAOD, tüm ulusal kategorilerden gönüllü olarak çekildi ve bunun sonucunda Yunan erkek basketbolunun en üst kategorisinde yer aldı. İlk ikinci takım, A2 için her şeyi değiştirmek ve A1’de mükemmel bir takım hazırlamak için planlamaya başlamasına rağmen Christos Serelis ile Lavrio’ydu!

İlk keşif sezonunun ardından (11. sıra) ardından 8. sırada bitirerek playofflara ilk katılım oldu. Elbette, her masalın karanlık tarafı var, kulüp 2019’da matematiksel olarak küme düşürüldü, muhtemelen haksız bir şekilde, Panathinaikos’un Kimi ile oyuna girmeme kararında her şeyin yargılanması, zaferi vermesi … takımda kal Evia. Ancak kaderin başka planları vardı, Lavrio’nun Kimi’nin KDV numarasını satın alması ve birinci kategoride kalması.

2019-20 sezonu asla bitmedi, ancak 2020-21 Lavrio tarihinin en iyisi olacaktı! Şampiyonada Panathinaikos’a karşı arka arkaya on galibiyet, ama aynı zamanda Kupa yarı finalleri için harika bir eleme.

Ancak bu kursun anahtarının bir adı var ve Christos Serelis olarak adlandırılıyor.

Tecrübeli antrenör, 2005’ten beri Lavrio’da olduğu için, A1’e kadar ülkenin tüm kategorilerini geçerek Yunan takımının en uzun yedek kulübesinde görev yapanlardan biridir. Tabii ki, hem değerini hem de gözünü kanıtladığı için … kılıcını yerinde tutuyor, birçok Amerikalı takıma katıldıktan sonra yollarını yürütüyor.

Şu anda Euroleague’in en çok gol atan oyuncularından biri olan Panter gibi birçok örneğimiz var.

Tabii ki Giannis Psarakis, takımın güçlü adamının kulüpte bir aile ortamı yaratması ve aynı zamanda kalıcı olarak güvendiği Serelis’e körü körüne güvenmesi ve sonuçlarıyla da çok önemli. Sonuçta ekibin özellikle bu yıl izlediği model, CSKA ya da Barcelona bütçesine sahip olmadan kaliteli ve rekabetçi olabileceğinizi gösteriyor.

Sonuçta Panathinaikos ile maç bittikten sonra ERT’nin kamerasında gözyaşlarını kim unutabilir ki …

Hiçbirimiz bu sezonun nasıl biteceğini tahmin edemeyiz. Lavrio’nun rotası bu kadar peri masalı olmayı bırakabilir, ancak kesin olan şey Lavrio’nun tavanını delip ileriye doğru adımlar atabildiği ve bunu yapmak istediğidir.

En son haberleri BURADAN okuyun

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.