Marc Gasol: “Pau’nun Lakers’a geri dönmeyi çok seveceğinden eminim”


Tarafından Alex Molina / info@eurohoops.net

Yepyeni bir Los Angeles Lakers oyuncusu olan Marc Gasol, Kaliforniya şehrindeki takımlarda uzmanlaşmış bir medya kuruluşu olan Spectrum SportsNet ile konuştu. Katalan’ın serbest oyuncu olarak deneyiminden, kardeşi Pau’nun geleceği ve yeni sezon için kişisel ve takım hedeflerinden bahsettiği bir röportaj.

2007 yılında tam olarak Lakers tarafından hazırlanan Gasol, ligde zaten saygın bir kıdemli oyuncu ve birkaç gün önce serbest oyuncu olmanın nasıl bir his olduğunu anladı. 12 yıldır NBA’deyim ve pratikte ilk defa serbest bir menajerdim ve biraz çılgıncaydıama bu süreçte kendiniz ve her zaman neye öncelik vermek istediğiniz hakkında birçok şey öğrenirsiniz. Üç gün ve çok uzun üç geceydi ama onlardan çok keyif aldım ve sonunda harika bir takıma, harika bir franchise’a katıldım ve çok mutluyum ”.

Marc, kardeşi Pau’nun tarih yazdığı yere varır ve bu, erkek kardeşinin çok olumlu bir şekilde değer verdiği bir seçimdir:Pau, Lakers’ı seçtiği için çok mutlu, rekabet etmeyi ve kazanmayı ne kadar sevdiğimi biliyor. Lakers bana bunu teklif etti ve her şey çok iyi oldu. Aile olarak başardıklarımızdan çok gurur duyuyoruz, kariyerimizde bulunduğumuz konumda olduğumuz için çok şanslıyız ama Hala önümde birçok hedefim ve zorluk var ve gerçekten takımla çalışmaya ve eğitime başlamak istiyorum ”.

Pau’nun şu anda bir takım olmadan ve Lakers’ta emekli olma niyetiyle mahkemelere dönme eğitimi ile, en eski Gasol’un altın ve mor olanlara geri dönme olasılığı hakkındaki söylentiler sadece artıyor: “Pau’nun Los Angeles ve Lakers’ı sevdiğini biliyorum, burada kendini evinde hissediyor ve eminim geri gelmeyi çok isterdi. ama bu Rob Pelinka ve takım sahipleri için bir soru. “

Şampiyon bir takımın olası kayıtsızlığına göre Marc, Şampiyonluktan memnun değiller, daha fazlasını istiyorlar ve buna odaklanıyorlar. Herkes motive olmuş ve başlamak için can atıyor, gerçekten tüm bunların bir parçası olmak istiyorum.

2013’te NBA’in en iyi savunucusu olan oyuncu, bu bölümün Lakers maçında ne kadar önemli olacağından da bahsetti. “Amacımız saldırıyı savunma yoluyla başlatmaktır. Bunu geçen yıl yaptılar, kanat açıklıklarını savunmada kullanmaktan ve karşı saldırıya koşmaktan çok kolay puan aldılar ve tüm bu konularda yardımcı olabilirim ve umarım daha pek çok konuda göreceğiz ”.

Bu takımda NBA’deki en büyük iki süperstar bulacaksınız: “LeBron ile takım oluşturmak çok eğlenceli olacak. İkimiz de çok fedakarız ve ikimiz de kazanmayı seviyoruz. Memphis’te oynadığım yılların çoğunda benimle aynı bölümde olan ve onu benzersiz kılan hücum ve savunma becerilerine sahip Anthony Davis ile de oynayacağım, ancak aynı zamanda herkesle oynamayı dört gözle bekliyorum. ekibin ve grubun bir parçası olun ”.

Fotoğraf: Getty

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir