RJ Hampton, Kings için büyük bir ihtiyacı karşılayabilir

  • Bu, Sacramento Kings için potansiyel seçimleri 2020 NBA Draftında 12 Numaralı genel seçimle ayıran serinin yedinci taksitidir.

NBA Seçmeleri bir aydan biraz daha uzun süre kaldı ve süreç kızışıyor. Sacramento Kings GM Monte McNair, bu haftanın başlarında izcilik departmanını güçlendirmeye yardımcı olacak üç yeni ön büro yöneticisi ekledi.

McNair, kendi takımını yönetmenin ilk gösterisi olarak ne arıyor? Bu herhangi birinin tahminidir.

Kralların ileride derinliğe, beşte uzun vadeli bir çözüme ihtiyacı var ve geri sahada başka bir tamamlayıcı taş da kullanabilirler. Ancak McNair kadroyu tamamen değiştirebilir ve sonra tüm bahisler iptal olur.

İki hafta önce, Tyrese Haliburton’u Krallar için potansiyel bir olasılık olarak belirledik, ancak 12 numaraya kadar düşme şansı zayıf. Bu haftanın dökümünde, geçen sezonu New Zealand Breakers of the ABL için oynayan RJ Hampton’a bakacağız.

Hampton, Haliburton kadar rafine değil, ancak Iowa Eyaleti ihtimalinden daha yüksek bir tavana sahip olabilir.

Aşağıda, Hampton’ın aday olarak nasıl not aldığına ve önümüzdeki ay taslak geldiğinde Kings için çalışıp çalışmayacağına dair bazı düşüncelerine bir göz atalım.

İstatistikler

İstatistikler: 8.8 sayı, 3.9 ribaund, 2.4 asist, 1.1 top çalma,% 40.7 FG,% 29.5 3 sayılık FG

Yaş: 19 Boy: 6 fit-5 Ağırlık: 185 Kanat açıklığı: 6 fit-7

Uzun ve patlayıcı bir ilk adımla zayıf olan Hampton, bir NBA kombo koruması için özel olarak tasarlanmış bir gövdeye sahip. Doğrudan NBA oyununa çevrilmesi gereken çeşitli becerilere sahip ve önümüzdeki taslakta 10-20 arasında herhangi bir yere gitmesi planlanıyor.

Numaraları al ve pencereden at. Hampton, 18 yaşında Avustralya’da yetişkin erkeklere karşı oynarken bunalmış görünüyordu. 15 maçında sadece altı kez çift rakamlı gol attı ve sık sık zemine çıkmak için mücadele etti, sadece dokuz kez 20 veya daha fazla dakika kaydetti.

Güçlü yönler

Hampton’ın hızı, çabukluğu ve yön değiştirme yeteneği özeldir. Düz bir ayak yarışında onu geride bırakabilecek çok az NBA oyuncusu var ve çemberin üzerinde gol atmakta hiçbir sorunu yok.

Daha güçlü olabilir, ancak bir NBA kombo koruması için harika bir boyutu ve çalışmak için ilgi çekici bir yeteneği var. Hampton sağlam bir geçişe sahip, patlayıcı bir ilk adım ve önünde durması zor olacak.

Kolları biraz gevşek olsa da, ikincil bir top tutucusu ve dağıtıcısı olarak sağlam bir potansiyele sahiptir. Avustralya’da, 36 dakika başına ortalama 4,2 ila 2,7 yardım-ciro oranı elde etti ve sezon boyunca ilerledikçe savunma okuma ve başkaları için oyun yapma becerisinde büyük gelişme gösterdi.

Saha gol yüzdesi görmek istediğiniz yerde değildi, ancak mekanikler orada. Hampton, büyük avantajları olan sağlam bir üç seviyeli golcü olarak öne çıkıyor. Çembere saldırmak özellikle tehlikeli ve sepetin etrafında yumuşak bir dokunuşu var.

Avustralya’da yetişkin erkeklere karşı oynamasına rağmen, içeri girip ribaund için savaşma yeteneğini gösterdi. Savunması arzulanan çok şey bıraksa da, hızlı elleri var ve muhtemelen bol miktarda top çalacak bir oyuncu olacak.

İLGİLİ: 2020 NBA seçmesi: Yedi oyun kurucu Kings geri sahayı hedef almalı

Zayıf yönler

Hampton, Avustralya’da özellikle uzun mesafeden, kısa mesafeli atışlarında pek iyi atış yapmadı, ancak umut var. Sağlam bir mekaniği ve dengesi var, ancak spor salonunda tekrarlara ihtiyacı olacak. Şut seçimi de en iyisi değil, ama yine, örneklem boyutu küçük ve o genç bir oyuncu.

Bir pasör olarak, Hampton tüm araçlara sahiptir, ancak genellikle kontrolden çıkar ve büyük ölçüde atlama geçişine güvenir. Saf bir oyun kurucu değildir ve öyle görülmemelidir, ancak kendisi ve dripling dışındaki diğer oyuncular için ikinci bir distribütör olarak yaratabilir.

Savunma tarafında, Hampton tam bir karmaşadır, ancak birçok sorunu deneyimsizliğe dönüşür. Elit atletizm ve çabukluğa sahip olsa da, genellikle paten üzerindeymiş gibi görünüyor. Sonunda oyun onun için yavaşlayacak, ancak o zamana kadar takımların onu saklaması gerekecek.

Savunma tarafındaki sorunlarının çoğu kötü vücut pozisyonuyla ilgilidir. Bir NBA koçluk kadrosunun işleri kendileri için biçilmiş kaftan olacak, ancak savunma tarafında çaba ve enerjiden yoksun değil, sadece teknik.

Hampton’ın daha güçlü olması ve daha fiziksel olması için çalışması gerekecek. 36 dakikada 3.3 kez serbest atış çizgisine gitti ve burada sadece yüzde 67.9 şut çekti. Oyun tarzıyla, puanlama potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı umuyorsa, bu sayıların ikisini de artırması gerekecektir.

Nike Zoom Rize 2 Basketbol Ayakkabisi
Nike Zoom Rize 2 Basketbol Ayakkabısı

Krallara uygun

Kombo korumalar NBA’de yeni öfke haline geliyor. Saldırı kıvılcımı sağlarken içeri girip De’Aaron Fox’un yükünün bir kısmını alabilen bir oyuncuya sahip olmak Sacramento için bir öncelik olmalıdır.

Hampton, ligde Fox’a ayak uydurmaya yaklaşan birkaç oyuncudan biri ve yolun aşağısında bir başlangıç ​​geri saha oluşturmaları ihtimali var.

Kısa vadede, Hampton oyununu geliştirirken beşinci gardiyan olarak çalışacaktı. Ayrıca, Kralların Bogdan Bogdanovic’i alıkoyamaması veya Buddy Hield’den ayrılmaya karar vermesi durumunda da bir sigorta poliçesi olacak.

Bu, Krallar için acil bir ihtiyaç olmayabilir, ancak Yogi Ferrell’in gelecek sezon takıma dönmesi pek olası değil ve Cory Joseph’in anlaşmasında bir sezon daha garantili olmasıyla, Krallar ileriye bakabilir ve Hampton’ın muazzam potansiyelini kazanmasını umabilir .

Sacramento’nun herhangi bir pozisyondan daha çok yeteneğe ihtiyacı var, bu yüzden Hampton öne çıkıyor. Muazzam bir lise beklentisiydi ve taslak pozisyonunun çok üstünde oynaması mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.