Mychal Thompson, 2021 başlık karışımındaki dört Batı takımından biri olan savaşçıların

Los Angeles Lakers, Cuma gecesi NBA Finalleri’nin 5. Maçında Miami Heat’i yenerse, 17. NBA şampiyonluğunu ele geçirecek.

Ve eğer Anthony Davis bu sezon dışında franchise ile yeniden anlaşırsa (spoiler uyarısı – bu gerçekleşecek), Lakers gelecek sezon 18. Larry O’Brien Kupasını kazanma şansına sahip olacak.

Ancak bu sezon yollarına çıkmayan bir takımla uğraşmak zorunda kalacaklar.

Klay Thompson’ın babası Mychal, geçtiğimiz günlerde GQ’dan Michael Pina’ya “Savaşçılar söz konusu olduğunda, gelecek yıl başlık karışımına geri dönecekler” dedi. “Birkaç yıl önce KD (Kevin Durant) oradayken favori olmayacaklar, ancak Batı Konferansı’nda (Denver) Nuggets ve Lakers ve (Denver) Nuggets ve Lakers ile birlikte karışımda olacaklar. LA) Clippers. “

Bu çok mantıklı ve adil bir ifadedir.

Warriors sağlıklı kalırsa – ve bu sezon dışında kadroyu bazı sağlam katılımcılarla doldurursa – tekrar gerçekten iyi olacaklar.

Clippers yeniden yüklenecek ve Batı Konferansı yarı finallerinde utanç verici çöküşünden sonra motivasyon seviyesi çizelgelerin dışında kalacak.

Nuggets, Orlando balonundaki derin playoff turlarına devam edebilmeli, ancak koç Michael Malone önlerinde yatan zorluğu biliyor.

Geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, “Memnun olamayız. Hiçbirimiz Batı Konferansı finallerine katılmaktan memnun olamayız.” “Hiçbirimiz bu yıl oraya vardığımız düşünce sürecinden olamayız (yani) bu otomatik bir gelecek yıl tekrar yapacağız.

“Golden State gibi takımların bu yıl sahnede olmadığını hatırlamalıyız – geri dönecekler. Önümüzdeki yıl farklı bir manzara olacak.”

İLGİLİ: Kerr, Warriors’ın hücumlarını değiştirmeyeceğini söyleyerek Rockets’ı vurdu

Warriors’ın “geri dönebilmesi” için, Klay’in, Toronto Raptors’a karşı 2019 NBA Finallerinin 6. Maçında sol ACL’sini yırtmadan önce olduğu oyuncuya geri dönmesi gerekecek.

Ve bu cephede çok iyimser olmak için sebepler var.

Mychal, “Klay harika gidiyor. Tüm basketbol aktivitelerini yapıyor, bunun için onaylandı,” dedi. “Geçen hafta Warriors eğitim kampındaydı, takımla antrenman yapıyordu ve tüm belirtilere göre sezon yeniden başladığında Ocak ayında gitmeye hazır olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir