NBA All Star 2021 iptalinin ardından Indianapolis 2024 All-Star Maçına Ev Sahipliği Yapacak

Indianapolis bu sezon All-Star hafta sonuna ev sahipliği yapma fırsatını kaçırmış olabilir, ancak lig şehre geri dönme planlarını şimdiden tamamladı.

NBA, COVID-19 salgını nedeniyle bu sezon All-Star maçını ve diğer organizasyonları resmi olarak iptal etmişti.

Lig komitesi şu anda “gözden geçirilmiş bir NBA All-Star 2021 planları” üzerinde çalışıyor.

Ligden yapılan açıklamada, “Halk sağlığı koşulları, Pacers’ın, NBA All-Star Ev Sahibi Komitesi’nin ve NBA’in Indianapolis’te bu Şubat için öngörülen fan odaklı All-Star etkinliklerini uygun şekilde planlamasını ve yürütmesini engelledi” dedi.

NBA, şehir adına bunu telafi etmek için Indianapolis’e 2024 All-Star Maçını verdi. Bu, 1985’ten bu yana oyunun şehre ilk gelişi olacak.

NBA All Star 2021 Haberleri

2024, ligin All-Star takviminde bir sonraki müsait tarih. Cleveland gelecek yıl (2022) ev sahipliği yapacak ve Salt Lake City 2023’te ev sahipliği yapacak.

Komiser Adam Silver yaptığı açıklamada, “NBA All-Star Maçının 2021’de Indianapolis’te oynanmayacağı konusunda hayal kırıklığına uğramış olsak da, Pacers’ı ve 2024’te maça ve çevredeki olaylara ev sahipliği yapan şehri dört gözle bekliyoruz” dedi.

NBA, lig tarihindeki en kısa off seasonun ardından 72 maçlık 2020-21 sezonunu 22 Aralık’ta başlatacak. Takımlar şu anda lig takım programlarını tamamlarken kendi sahalarında nasıl güvenli bir şekilde oyun oynayacaklarını belirlemeye çalışıyor. Bazı takımlar boş arenalarda oynayacak, diğerleri ise belirli sayıda taraftarın içeri girmesine izin verecek. Toronto Raptors, uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle Tampa, Florida’ya taşınıyor.

NBA All Star 2021 Hangi Kanalda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir