NBA, gelecek sezon için tek seçenekleri tartıştı

NBA komiseri Adam Silver önümüzdeki sezon taraftarlarla arenalarda oynamak istiyor.

Elbette bu, koronavirüs salgını sırasında mümkün olmayabilir.

Yani, lig diğer seçenekleri tartışıyor – bölgesel baloncuklar gibi … ya da belki Disney World’de tamamlanan gibi başka bir balon.

ESPN’den Brian Windhorst:

Kaynaklar, bazı beklenmedik durum planları tartışıldı – bir balonun veya birden fazla balonun yeniden yapılandırılması gibi – ancak şu anda bu ilk seçenek değil.

Bu planlardan herhangi birinin ne kadar ciddi olduğu belli değil. Ligin gelecek sezon başlamadan önce zamanı var. Birçok format dikkate alınmalıdır.

Balon geçen sezonu bitirmek için harika çalıştı. Kurulum, koronavirüsü dışarıda tutarak ligin oyun oynamasına ve gelir elde etmesine izin verdi. Dahil olan herkes, onu nasıl daha sorunsuz çalıştıracağına dair dersler aldı.

Ancak gelecek sezon daha büyük zorlukları önleyecektir. Oynayan 30 takımın hepsi olacaktı (sadece 22 yerine). Daha da önemlisi, önümüzde tam bir sezon ve playofflar var (sadece sekiz takım maçları ve playofflar yerine).

Belki bir aşı, test veya tedavideki gelişmeler gelecek sezon oynamayı bir noktada normal olarak mümkün kılabilir. Ancak bir atılımın ne zaman olacağı bilinmeyen, belirsiz bir süre devam edebilecek bir baloncuğa giren herkes için ürpertici.

Ya da belki tek bir balon bile kırılmalarla gelirdi. Ancak bu, geri döndüğünde herkesi yeniden karantinaya alarak farklı zorluklar yaratır.

Koronavirüs salgınının ortasındaki pek çok şey gibi, iyi bir seçenek yok.

Nike Zoom Rize 2 Basketbol Ayakkabisi
Nike Zoom Rize 2 Basketbol Ayakkabısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.