Pau Gasol: Yaşadıklarımdan sonra burada olmak büyük bir ödül, bir hediye


Eurohoops ekibi tarafından/ info@eurohoops.net

Pau Gasol, uzun süredir sakatlığının üstesinden gelmeye ve yüksek düzeyde profesyonel basketbolda rekabet etmesine izin verecek bir duruma geri dönmeye çalışıyordu. Ameliyat geçirmeden önce en son Mart 2019’da bir oyun oynamış ve ardından ilk başta başarısız bir şekilde ayağını iyileştirmeye çalışmıştı.

Gasol, sadece Barcelona’ya geri dönüş yaparak geri dönüş yapmayı başarmakla kalmadı, aynı zamanda kendisini EuroLeague Finalinde oynarken ve ardından playofflarda büyük bir katkı ile İspanya Ligi şampiyonluğunu kazanırken buldu. Şimdi, Olimpiyat Oyunlarına beşinci katılımına hazırlanıyor.

“Hikayemin bu noktasında, yaşadıklarımdan, geçirdiğim sakatlıklardan ve iyileşmeden sonra burada olmak harika bir ödül, harika bir hediye ve her günün, her anın tadını çıkarmaya çalışıyorum. İspanyol haber ajansı EFE’ye göre Gasol, milli takımıyla yaptığı antrenmandan sonra, takım arkadaşlarım yerde” dedi. “İyi yapmaktan başka.”

İspanya, Olimpiyatlar öncesinde ilk hazırlık maçını verecek. Gasol ve takım arkadaşları, üst üste üçüncü bir Olimpiyat turnuvası için madalya hedefiyle Temmuz sonunda Tokyo’ya gitmeden önce hazırlık maçlarını başlatmak için İran’la karşı karşıya gelecekler.

“ABD’ye karşı iki final rekabetçi finallerdi, Pekin’de daha yakındık, harika oyunculara sahip harika Amerikan takımlarıyla karşılaştık ve sonunda biraz kısa düştük ama her şeyi vermiş ve seçeneklerimiz varmış hissi ile. Onlar yüzünden hiç üzülmedik [the results]”dedi Gazol. “Madalyaları kazanmak zor, hepsine değer vermelisiniz ve Rio’da bronz kazanmak önemliydi ve şimdi büyük şansımız ve başkalarından zevk alma ayrıcalığına sahibiz.”

Gasol, “Elbette hepimiz altını kazanmak isteriz, hiç de kolay olmayacak, bunun için her şeyi çok iyi yapmanız, harika takımları yenmeniz, İran’dan başlayarak en baştan başlamanız gerekiyor.”

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.