Selvin Mack: Panathinaikos’ta Brad Stevens’ın “buldogu” (Videolar)


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Selvin Mack (1990, 1.91m), yedi takımda NBA’de sekiz yıllık bir görev süresine sahip ve dünyanın en iyi ligi tarafından fark edilmemesine rağmen, onu Gordon Hayward ile birlikte Butler’daki başarılarından dolayı muhtemelen daha çok hatırlamalıyız. bir yıl), ama Olympiakos için bizim yerimize gelen başka bir oyuncu – hatta biraz – Matt Howard.

2009-10 sezonunda, kötü şöhretli Butler, NCAA finaline birdenbire ulaştığında dünyaca ünlü oldu! O biriydi Amerika’daki klasik “Külkedisi” hikayeleriSelvin, Gordon Hayward’ın ardından ikinci “keman” ı çalarken, daha sonra “kırmızı-beyaz” Matt Howard “cephe hattında” onlara eşlik ediyor.

Mack daha sonra 14.1 sayı ve 3.0 asist yaptı ve Butler her şeye rağmen finale kaldı finalde ünlü Dük ile karşı karşıya! Butler sadece rekabetçi değildi, aynı zamanda merkezden bir şutla – gerçekten çok iyi – Gordon Hayward tarafından ona şampiyonluk bile verebilirdi.

SELVIN MAC TARAFINDAN İMZALANDI

Butler, ertesi yıl Utah Jazz tarafından 9. draftta seçilen ve o zamandan beri NBA’de Jazz ve şimdi de Celtics ile çok iyi bir kariyere sahip olan Gordon Hayward’a yenildi.

Brad Stevens dördüncü kez Butler takımındaydı (ve Celtics’i devralmadan önce 2013 yılına kadar kaldı) ve Selvin Mack, 2010-11 sezonunda 16.0 sayı ve 3.4 asistle lider oldu. Yanında Matt Howard vardı ve o yıldan sonra kadrosunu oluşturmak için yarı fiyatına “fırsatlar” arayan Olympiakos’a geldi. Howard çok az oynadı, yerine Dorsey geçti ve Olympiacos Euroleague’de City’yi aldı!

Hayward olmadan oynamalarına ve üniversite dünyasının artık Butler’dan şüphelenmemesine rağmen, Bulldogs, basketbol firmasını sallamak için ikinci bir şansa sahip olarak March Madness finaline tekrar ulaşmayı başardı.

Ancak yine, favori – bu durumda Connecticut – galip geldi. Butler’ı% 18’de tuttu ve gösteri ve rekabet açısından trajik bir finalde 53-41 kazandı.

NBA

Mack, üniversitede son yılını geçirmeye karar verdi ve Butler’daki önceki sezonlarından ödüllerle dolu 2011 taslağına girmeye karar verdi. Sihirbazlar onu 34 numarada seçti. Sekiz sezon süren NBA’de dürüst bir kariyer yolculuğuna burada başladı.

Selvin Mack, 456 NBA maçında 56 ilk maçta forma giydi, 18.5 dakikada 6,6 sayı ve 3,1 asist ortalamaları yakaladı.30 playoff maçına da katıldı (5.3 sayı, 1.9 asist).

Yeni Panathinaikos oyuncusu, 2013-2016 yılları arasında Wizards, Sixers, Hawks, Jazz, Magic, Grizzlies ve Hornets olmak üzere yedi takımda forma giydi ve 2018-19 sezonunda sadece dört maçla sona erdi.

Genellikle yedekti, ancak Jazz’daki ilk yılı (Hawks ile takas yaparken yarısı) Katıldığı 27/28 maçta kilit rol oynadı. Ortalama 31 dakika ve 12.7 sayı (5.3 asist) ile Mack, 2015-16’yı NBA’deki en iyi periyodunu geçirdi ve “as” da “başlangıç” olarak kalabileceğini kanıtladı.

AVRUPA

Ama başarılı olamadı. Takımların yüzüne olan güveni giderek azaldı ve geçen yıl Avrupa’ya gelip Armani Milano’ya imza atmaya karar verdi. Ettore Messina, Mack’i NBA’den iyi tanıyordu ve Mike James’in yerine Sergio Rodriguez’e daha fazla sorumluluk vereceğine inanıyordu.

Mack bunu haklı çıkarmadı. Uyum sağlayamadı, sakatlıkları da vardı ve 4,9 sayı ve 1,9 asistle oynadığı Euroleague’de sadece 11 maça çıktı. … Mike James’in etkileyici performansından millerce uzakta.

16 Ocak 2020’de, koronavirüsün İtalya’yı Avrupa’dan ilk kez hasat etmesinden kısa bir süre önce, Mack hala özgür olduğu Hapoel Kudüs’te kısa bir süre oynadığı İsrail’e gitti.

Böylece Panathinaikos, onunla sözleşme imzalama ve ona Avrupa’da mümkün olan en kötü şekilde başlayan kariyerini “düzeltme” şansı verme fırsatı buldu.

Kesinlikle hayal edebileceğiniz en oyun kurucu klasiği değil, ancak Jackson ve Sykes’den daha uzun, öncüllerinden daha yaratıcı özelliklere sahip ve koç rotasyonunda zamandan ve yerden tasarruf etme şansı var. Vovora’dan “as” a.

SELVIN MAC İÇİN AÇIKLAMALAR VOVORA

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir