Steph Curry, Maradona’nın Favori NBA Oyuncularından Biriydi

Stephen Curry, Maradona’nın  favori NBA oyuncularından biriydi.

Savaşçıların süper yıldızı Steph Curry, kendi sporunda çıtayı yükselten bir adama hayranlık duyuyordu.

Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Maradona, 25 Kasım’da 60 yaşında ölmeden önce büyük bir basketbol hayranıydı. The New York Times’tan Marc Stein, Salı günü “Basketbolda” bülteninde Maradona’nın TyC’ye verdiği demeçte, Geçen yıl “San Antonio Spurs’u Arjantinli arkadaşı Manu Ginobili’yi kadrosuna katmadan önce bile hayranlıkla izlemeye başladı ve Stephen Curry hayranı olacak kadar ligi sevmeye devam etti.”

Diego basına “LeBron James ve Curry’i izlemekten keyif  alıyoum” dedi.

Curry ve Maradona, birincisi 16 yıllık bir NBA gazisinin oğlu, ikincisi ise bir fabrika işçisinin oğlu olan çok farklı koşullarda büyüdüler. Maradona sahadaki madde bağımlılığıyla mücadele etti ve Curry, saha dışında pırıltılı temiz bir imaj sürdürdü, ancak Maradona yine de Curry’de kendine yakın bir ruh görmüş olabilir.

Sonuçta, her ikisi de, duruşları hakimiyetlerini azaltmayan dramatik yetenekleri ile paradigma değiştiren süperstarlardır.

Maradona, dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarını, tıpkı Curry’nin crossover’lar, çapraz paslar ve saçma şut menziliyle dünyanın dört bir yanından izleyicileri şaşırtmasına benzer şekilde, driplingler, çalımlar ve golleriyle göz kamaştırdı. Maradona’nın hayranlığını bildiğimizden, Maradona’nın kendi oyunlarından birinin önünde hokkabazlık ve ısınma hareketlerini gördüğünüzde, Curry’nin Oracle Arena tünel çekimlerini düşünmek zor.

İlgili Yazı: Stephen Curry Hakkında Herşey

Maradona’nın mirası vefatından sonra bile futbol sahasında devam ediyor. Hayatta ve iyi durumda olan Lionel Messi, Arjantin’in en büyük oyuncusu ve tartışmasız sporda tüm zamanların en iyisi olarak onun ayak izlerini takip ediyor.

Curry’nin son on yılda oyunu değiştiren sporun en büyük yıldızlarından biri olması sayesinde o da basketbol sahasında parlar durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir