2020-2021 Yılının En İyi Uluslararası Basketbol Set Oyunları

2020-2021 Yılının En İyi Uluslararası Basketbol Set Oyunları

Basketbol global bir oyundur. Uluslararası basketbolu takip eden antrenörler, ABD Basketbol takımının Nijerya ve Avustralya’ya kaybetmesine şaşırmadı. Euroleague takımlarının oyun stili ABD basketbolunda giderek yaygınlaşıyor.

Antrenör Kostas Kalogeropoulos, Olympiakos BC geliştirme takımı (bölüm 2) için Yardımcı Antrenör, 18 yaş altı erkek takımı yardımcı antrenörü, 15 yaş altı erkek takımı baş antrenörü. Antrenör Kalogeropoulos’un 17 yıllık koçluk tecrübesi var ve uzun yıllar uluslararası hücumlar üzerinde çalıştı.

Antrenör Kalferopoulos geçen sezonun Euroleague takımlarını inceledi ve takımların kazanmasına yardımcı olabileceğine inandığı favori hareketlerini ortaya çıkardı ve bunu yarattı:

Euroleague 2021-2021’in En İyi Set Oyunları

Geçiş hücumu, Yarı saha setleri, SLOB, BLOB, ATO ve Özel Setler.

Geçiş hücumu hücum etmek için harika plandır, savunmayı hızlıca geri koşmaya zorluyor ve savunma eksik pozisyonda yakalanabilir. Fenerbahçe, Double Drag’dan bu anlamda çok yararlı kullandı.

Double Drag’in bu özelliği şutörler için 2 kez boşluk yaratmaya izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Fenerbahçe – En İyi Setler

Fenerbahçe – Double Drag

Yarı sahada, Horns, ABD basketbolunda her seviyede basketboldaki en baskın dizilişlerden biridir. Alba Berlin’in Korna hareketlerinin aralığı ve zamanlaması, izlenmesi gereken bir güzellik.

Boynuzların bu kırışıklığı, yardımcı defans oyuncusunu zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Eğer yardımcı taraf savunucusu, en alttaki adam lobu almak için kalırsa, o zaman adamı 3’e açık olacaktır. Yardımcı savunma oyuncusu 3’ü alırsa, lob adamının açık olmasına izin verecektir.


Alba Berlin – En İyi Setler

Bir antrenör oyun kitabında, belirli durumlarda setler tasarladığınızdan emin olmak istersiniz. Çoğu antrenör, setleri şunlar için tasarlamıştır: 2’ye ihtiyaç var, 3’e ihtiyaç var, moladan sonra, SLOB & BLOB. ATO’ları bir araya toplanmadan önce uygulamak, daha kolay hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Armani Milano’nun çalıştırdığı SLOB, hızlı bir 2 almak için tasarlandı çünkü 1 sayı gerideler ve bir saniyeden biraz fazla bir süre kaldılar. Bir saniyenin altında, size hızlı bir açık görünüm veya potada bir ipucu/lob sağlayacak bir oyun tasarladığınızdan emin olmak istersiniz.

Armani Milano — En İyi Setler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir