Manu Ginobili En İyi Hareketleri

Manu Ginobili Kimdir?

Manuel David Ginóbili (Manu Ginobili) 28 Temmuz 1977 doğumlu Arjantinli eski profesyonel basketbol oyuncusudur. 23 sezonluk profesyonel kariyeri boyunca, (Bill Bradley ile birlikte) bir EuroLeague şampiyonluğu, bir NBA şampiyonluğu ve bir Olimpiyat altın madalyası kazanan iki oyuncudan biridir. Dört kez NBA şampiyonu olan Ginóbili, tüm NBA kariyeri boyunca San Antonio Spurs’un oyuncusuydu. Spurs’taki takım arkadaşları Tim Duncan ve Tony Parker ile birlikte “Üç Büyük”ten biri olarak biliniyordu. Sık sık devrim yaratan ve imza adım hareketini NBA’e getiren kişi olarak tanınır.  24 Eylül 2021’de San Antonio Spurs için basketbol operasyonlarına özel danışman görevine getirilerek kulüp için görev yapmaya devam etmektedir.

Ginóbili, profesyonel bir basketbolcu ailesinden geliyor. Kariyerinin ilk bölümünü Arjantin ve İtalya’da geçirdi ve birçok bireysel ve takım ödülü kazandı. İtalyan kulübü Kinder Bologna’daki kariyeri özellikle başarılıydı; iki İtalyan Ligi MVP ödülü, EuroLeague Finalleri MVP ödülü ve 2001 EuroLeague şampiyonluğu ve Triple Crown kazandı.

1999 NBA Seçmeleri’nde 57. sıradan seçilen Ginóbili, 2002’de Spurs’e katıldı ve kısa sürede takımın kilit oyuncusu oldu. Dört NBA şampiyonluğuna ek olarak, Ginóbili 2005 ve 2011’de All-Star seçildi ve All-NBA Takımına iki kez seçildi. 2007-08’de NBA Yılın Altıncı Adamı oldu. Ginóbili, 27 Ağustos 2018’de NBA’den emekli olduğunu açıkladı.

Manu Ginobili’nin NBA’da sergilediği en güzel hareketleri sizler için derledik. NBA’in resmi YouTube kanalında yer alan videoları burada keyifle izleyebilirsiniz.

Manu Ginobili’nin Kariyerinin En İyi 20 Hareketi

Manu Ginobili’nin 1o İmkansız Şutu

Manu Ginobili İmza Hareketi

Manu Ginobili: Fake Ustası

Manu Ginobili’den Maç Kazandıran Sayılar

 

NBA Manu Ginobili En İyi Blokları


Sihirbaz Manu Ginobili

Manu Ginobili’den Muhteşem Smaç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir