Bir Antrenör Olarak Mentor Olmanın Önemi

 

Basketbolda Mentor Olmanın Önemi

 

Benim adım Ganon Baker ve ben yaşam koçuyum. Hayatımda her zaman ailem, takım kaptanlarım ve basketbol koçlarım tarafından çalıştırıldım. Ancak şimdiye kadar aldığım en önemli yardım akıl hocalarımdan oldu! Hala bu gün onlara gidiyorum. Bu nedenle, herkesin bir koça ve herkesin bir akıl hocasına ihtiyacı olduğuna inanıyorum!

Tüm büyüklerin akıl hocaları vardı. Kobe Bryant’tan Diana Taurasi, Pat Summitt, Pat Riley, Gregg Popovich ve Steve Kerr’e kadar hepsinin akıl hocaları vardı. Şimdiye kadar önemli bir şey yapmış olan herkes, hayatına DÖNEN ve EKEN bir akıl hocası almıştır.

Mentor nedir? Tanım olarak, bilge ve güvenilir bir öğretmen veya danışmandır. Basitçe söylemek gerekirse, “hayatınızı turlayan” bir kadın veya erkek. Bir rehber.

Mentor Aşağıdakileri Yapar:

1) Vizyonunuza, tutkularınıza ve hedeflerinize dalın. Yedeklemek için günlük eylem adımlarınız olup olmadığını görmeniz için bir ayna sağlarlar.

2) Göremediğiniz bilgileri ve kreasyonları sağlarlar. Nerede geliştirmeniz gerektiğini bilirler ve öğrenme eğrinizi geliştirirler. Zihninizi ve bedeninizi hiç olmadığı bir yere götürürler.

3) Bir lider olarak alet kutunuza koymanız gereken bütünsel araçlara odaklanın. Sizi fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal benliğiniz konusunda eğitirler.

4) Mentorlar sizin arkadaşınız değildir çünkü onlardan hoşlanıp hoşlanmadığınızı umursamazlar. Kişisel ve mesleki gelişiminiz ve bunu nasıl teşvik edecekleriyle daha çok ilgilenirler.

Neden Mentor?

Sahip olduğumuz en önemli kaynaklardan ikisi ZAMAN ve PARA. Akıl hocaları ikinizi de kurtarır.

1) Mentorlar size zaman kazandırır – Başarıya ulaşmanız için geçen süreyi kısaltmanıza yardımcı olurlar. Bununla demek istediğim, bir NBA oyuncusunu eğitmem altı yılımı aldı, oyunculara bunu üç ayda yapmaları için yardım ettim. Çoğu büyük koçun NBA koçluğuna girmesi on yıl veya daha fazla zaman alan bir koçun beş dakikada bir koçun oraya ulaşmasına yardımcı oldum.

2) Seni kendi hatalarından AĞRI kurtarırlar – İnsanlar olarak ya deneyim yoluyla öğreniriz ya da acıyla öğreniriz. İyi olan akıl hocaları şeffaftır. Hatalarımı ve acılarımı akıl hocalığı yaptıklarımla paylaştım. Ölçeklenebilir bir basketbol işine sahip olmak için on beş yılımı alan şey, şimdi başkalarının da iki tane kurmasına yardım ediyorum. Mentorlar o PRICELESS deneyimine sahipler!

3) Mentorlar bağlanır – Hayatları için değerli bir iş ve itibara sahipler. Bir telefon görüşmesi veya e-posta yaptım ve birden fazla koçun yurtdışında iş bulmasına ve Üniversite koçluğuna girmesine yardımcı oldum. Mentorlar sizi bir odaya sokar, bazen giremezsiniz çünkü erişiminiz yoktur. İyi bir akıl hocası size bu erişimi sağlar.

Sonuç Olarak

Bir mentora sahip olmak bir zayıflık işareti değildir; yeterince zeki olduğunuzu ve başarılı olmak için yeterince azimli olduğunuzu gösterir.

Sonuç olarak, mentorlar motive edecek, hayat dersleri verecek, özgün, gerçek ve bulunması zor tavsiyeler verecek. Hedeflerinize ulaşılana kadar sizi zorlar ve zorlarlar.

İşte tam da bu yüzden yarattım ÜCRETSİZ Koçluk Mentorluk Programı – böylece insanlar benimle doğrudan bağlantı kurabilir ve ben de onlara yardım edebilir veya ihtiyaçlarına uygun bir akıl hocası bulmalarına yardımcı olabilirim.

Unutma, BÜYÜK BİRİ olmadan kimse olamazsın!

Peşinden gidin ve bir AVENGER bulun, bir akıl hocası bulun!

Basketbol Takımınızın Nabzını Tutmak

“The Importance of a Mentor”, ilk olarak Basketball HQ’da yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.