Deuan Blair: Çaprazsız basketbol oynayan NBA’li! (videolar)


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

Spor hikayedir. Kendilerini aşan ve çoğu zaman mantık yürüten insanlardır.

Deuan Blair, bu ve daha birçok kategoriye aittir.

Adı sana bir şey söylemiyor mu? Bu metnin sonunda, onu öğrenmiş olacaksınız ve muhtemelen sonsuza kadar hatırlayacaksınız.

Kariyeri için değil. Bu onu NBA’de gördüğümüz 7 sezonda (2009-2017) en az στις güzeldi. Pittsburgh’da (2007-2009) başladı ve hızla göze çarptı. 2m’den biraz fazla olmasına rağmen. Rakete yakın oynadı ve dinamik oyunu onu 2009’da Draft # 37’ye getirdi.

“Benden daha uzun ve daha güçlü insanlar olduğunu biliyordum. sert oynuyorum Ligin en küçük merkezlerinden biriyim. Ama en büyük kalbe sahibim”

Bunlar, Spurs’ün onu satın alma kararından kısa bir süre sonra söylediği sözlerdi. 2013 yılına kadar forma giydi ve 288 maçta 7.8 sayı-5.8 ribaund kaydetti. Ardından Mavericks, Wizards, Çin, G-League, NBA’de oynadığı 424 maçın ardından 2019 yılında 6.8 sayı-5.1 ribaund ile kariyerini tamamladı.

Ama neden bu kadar düşük bir seçim?

Gelelim eşsiz vakaya: Blair iki dizinin üzerinde çaprazlama olmadan dövüşüyordu!

Evet, tıbbi bir hata onu nadir ve aynı zamanda dikkate değer bir duruma getirdi. Her şey lisede ve Schenley ile sahip olduğu 57-0’lık müthiş rekorda başladı. Çocukken dizlerindeki bir sorunu düzeltmek için ameliyathanenin kapısından iki kez bile geçmek zorunda kaldı.

Doktorlar çapraz bağları asla çıkarmadı. Aslında, o kadar zayıfladılar ki sonunda ortadan kayboldular.

“Hiçbir şey bilmiyordum. 2009’da öğrendim”

Bu, her sıçramada Blair’in dizlerinin titreşimleri düzgün ve düzgün bir şekilde emmediği ve aynı zamanda dönme hareketlerinde stabilite olmadığı anlamına gelir.

Tüm gerilim kuadriseps ve iliak tendonlara aktarılır. Tüm bu haçların “parçalanmasının” yavaş yavaş gerçekleşmesi, Blair’in profesyonel olarak oynamasına büyük ölçüde yardımcı oldu.

Küçük bir mucize olarak kalsa da genel olarak menisküs ve dizlerde ilerde birçok soruna yol açabilecek bir durumdur.

32 yaşındaki Blair emekli oldu. 2019 yazı bize ve özellikle İtalya’ya geldi, ancak FIBA ​​oyuncuyu anti-doping ihlali nedeniyle 2021 yılına kadar cezalandırdı. Pesaro sözleşmesini hemen feshetti.

Son – eğer bu sonsa – böyle bir dövüşçü için utanç vericidir. Deuan Blair’i böyle karakterize etmemek mümkün değil. Bunu yapacak dizlerinin olmadığını bilselerdi kaç sporcu %100 verirdi?

Cevap “Kesinlikle bu adam.”

Ayrıca okuyun:

NBA: 2021-22 sezonunun en büyük 10 sözleşmesi

“The Blackout”: Streetball tarihinin en büyük maçı hiç yapılmadı

Spor sadece bir rekor değildir ve Jordan Bohanon bunu en etkileyici şekilde kanıtlamıştır.

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.