Mirotic, Olimpiyatlardan çekildi

Mirotic, Olimpiyatlardan çekildi


Tης Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

İspanya Milli Takımı’nda sorunlar ortaya çıktı, çünkü Nikola Mirotic Olimpiyat takımının bir parçası olmayacak ve orijinal niyetini “As” olarak değiştirecek.

Zor bir yılın ardından 30 yaşındaki Mirotic, ligin bitiminden hemen sonra İspanyol milli takımına katılmak ve neredeyse tüm yazı evinden uzakta geçirmek yerine ailesine odaklanmayı tercih ediyor.

Haberde Barcelona’daki takım arkadaşı Pau Gasol’un Mirotic’in kararını değiştirebileceği ve Scariolo’nun kadrosunda birlikte olabileceği konuşuluyor.

Olimpiyat Oyunlarında koronavirüs için alınacak önlemler, bir diğer İspanyol uluslararası Ricky Rubio’yu da etkiledi. Dünya Kupası MVP’si, “Athletic”e tüm bu sıkıntıları yaşamak ve ülkesini Tokyo’da temsil etmek yerine ailesiyle vakit geçirmeyi düşündüğünü söyledi.

Ayrıca İspanya’nın ikinci büyük vatandaşlığına geçen oyuncusu Serge Ibaka’nın Los Angeles Clippers ile geçirdiği sakatlık (şimdi bile) yılı nedeniyle Scariolo’da yer alması pek olası değil. Ibaka, 2014’ten beri “Rochas” ile oynuyor.

İspanya – Çin’deki kazanan finalinde olduğu gibi – Arjantin ile karşılaşacak ve Japonya’ya ev sahipliği yapacak, grup ise Kaunas Olimpiyat Öncesi Turnuvası ile tamamlanacak.

En son haberleri görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir