Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Spor ve Liderlik Eğitimi

Basketbol antrenörü olarak evde kaldığınız bu döneminde kendinizi geliştirmeniz ve bilginizi arttırmanız önemli. Bilginizi sadece basketbol açısından değil, bir eğitimci olarak, her yönden farklı konularda arttırmanız ve zihninizi yeni girdilere açmanızdan bahsediyoruz. Basketbol antrenörünün alması gereken eğitimler öncelikle; basketbol, spor ve antrenman bilimi, sağlık, fizyoloji, anatomi, pedagoji, ve bu gibi bir çok konuda iken biz ise bugün size iki farklı konudaki eğitimden bahsetmek istiyoruz. Bir basketbol koçu ya da herhangi bir spor branşındaki antrenör olarak alınmasının son derece gerekli olduğu eğitimler.

Hemen belirtelim ki iki eğitim de dünyanın en iyi olarak bilinen üniversitelerden. İki eğitim de online. Ve daha da önemlisi iki eğitim de ÜCRETSİZ! Ayrıca İngilizce. Global bir insan ve antrenör olmak için eğer bilmiyorsanız, İngilizce öğrenmeyi de yapılacaklar listenize eklemenizi öneriyoruz. Bu sayede bilgiye çok daha kolay erişebilir, dilinizi konuşmayan insanlarla da iletişim kurabilirsiniz.

Eğitimler, tüm dünyada bilinen ve çok tercih edilen eğitim platformu Coursera üzerinden alınıyor. Coursera, hem ücretli hem de ücretsiz binlerce kurs ve eğitime sahip. Coursera üzerinden en başarılı üniversitelerde yüksek lisans programına dahi katılabilirsiniz. Bu üniversitelerden bazıları; Stanford, Duke, Universtiy of London, Michigan, Penn… Bu üniversitelerin eğitim programlarına kayıt olabileceğiniz gibi yine bu üniversitelerin hazırladıkları ücretsiz ya da ücretli kurslara da katılabilirsiniz. Ücretli kurslarda alacağınız sertifikanız da bu üniversitelerden olacak ve isterseniz Cv’nizde dahi bu sertifikaları kullanabileceksiniz. Coursera’nın eğitimlerine bir göz atın, yararlanabileceğiniz yüzlerce kurs ya da eğitim bulabileceğinizden eminiz. Buradaki linkten inceleyebilirsiniz: Coursera

Sizinle paylaşmak istediğimiz eğitimler;

Kurs boyunca; online liderlik eğitimi ile bireylere nasıl ilham verileceği ve motive edileceği, yeteneklerin nasıl yönetileceği, otorite olarak etki ve takımların liderliği gibi temel liderlik becerilerini öğreneceksiniz. Bu uzmanlıkta sadece Michigan fakültesinden hocalarınız olmayacak ayrıca Morgan Stanley İK Başkanı Jeff Brodsky ve Michigan Üniversitesi Erkekler Basketbol Takımı Baş Antrenörü John Beilein gibi olağanüstü liderlerden de doğrudan öğreneceksiniz. İnsanları ve ekipleri etkili bir şekilde nasıl yönlendireceğinize dair araştırmaları sizinle paylaşacağız ve bu bilgileri kendi ekiplerinize ve liderliğinize uygulamak için sizinle birlikte çalışacağız. Her derste, bir dizi pratik liderlik eğitimi ödevi üzerinde çalışarak yeni liderlik becerilerini uygulama fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca Fortune 500’de kapak olmuş şirketlerin üst düzey liderlerinin karşılaştığı canlı liderlik zorlukları üzerinde çalışmanıza olanak sunulacak ve bu konularda size fikirleriniz ve çözümleriniz hakkında geri bildirim alma imkanı sağlanacaktır.

Kurs hakkında daha detaylı bilgiye şuradan ulaşabilrsiniz: Leading People and Teams Specialization by University of Michigan

 

Kurs içeriği; spor dünya çapında çağdaş toplumda dev bir rol oynamaktadır. Ancak birçoğumuz her yerde sporu çevreleyen daha büyük para, siyaset, ırk, cinsiyet, kültür ve ticarileşme soruları üzerine düşünmeye ara veriyoruz. Bu ders antropoloji, sosyoloji, tarih ve diğer disiplinlerden yararlanır ve izlediğimiz ve oynadığımız oyunlara yeni bakış açıları kazandırır. Profesör Orin Starn’ın 40.000’den fazla öğrenciyi çeken Coursera için orijinal “Spor ve Toplum” un yeni ve geliştirilmiş versiyonudur. Hem futbol (ya da Amerika dışındaki herkesin dediği gibi “futbol” gibi popüler sporlar, basketbol ve beyzbol ile dağ tırmanışı ve balıkçılık gibi daha az bilinen sporlara odaklanacağız. Bir daha asla aynı şekilde spor izlemeyecek veya düşünmeyeceksiniz.

Kurs hakkında daha detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: Sports and Society by Duke University

Bu eğitimler Coursera sitesine üye olduğunuzda ücretsiz olarak kayıt olabileceğiz kurslar. Fakat eğer kurs sonunda elinizde bu eğitimi aldığınıza dair bir sertifikanız da olsun istiyorsanız bir ücret ödemelisiniz. Sertifikasız olarak almak istiyorum diyebilir ve ücretsiz olarak bu eğitimden yararlanabilirsiniz.

Bir eğitimci olarak kendinizi her anlamda geliştirmeye devam ederken ve yeni sezona en iyi şeklide hazır olmaya çalışırken, size eğitimlerinizde başarılar diliyoruz…

Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Spor ve Liderlik Eğitimi” hakkında 6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.