Saras: Milan’a karşı oynadığımız savunmayla Efes karşısında şansımız yok

2021-05-29T01: 05:32+00:00

2021-05-29T01:11:50+00:00.

Antonis Stroggylakis

29/Mayıs/21 01:05

Eurohoops.net


Antonis Stroggylakis

Saras, takımının Efes’e karşı çok daha iyi savunma yapmasını bekliyor.


Alex Molina tarafından / info@eurohoops.net

Barcelona teknik direktörü Sarunas Jasikevicius, ikinci EuroLeague yarı finalinde takımının Olimpia Milano’yu yenmesinden memnundu ancak oyuncularının savunma performansından pek memnun değildi.

Blaugrana patronu, Finalde Anadolu Efes karşısında takımının savunmada tamamen değişmesi gerektiğine inanıyor, aksi takdirde kazanma şansı son derece zayıf olabilir.

“Her zaman kendimizden kazanmamızı istiyoruz, ancak en önemli şey gelişmek ve öğrenmek. Anahtar bu. Bugün oynadığımız bu savunma ile hiç şansımız yok. [against Efes]Jasikevicius, DAZN TV’ye söyledi.

Saras, Milano’ya karşı oynanan maçta “Çok fazla zihinsel hata yaptık, savunma son maçlardaki en kötülerden biri” dedi. “Hayatta kaldık ama bu final için yeterli olmayacak. Garip bir oyundu, küçük ayrıntılarla ilgilenmiyoruz. Barça’nın savunması hakkında çok konuştuk ama bugün son çeyreğe kadar neredeyse yoktu, savunmadan inşa etmemiz gerekiyor ve şimdi Euroleague’deki muhtemelen en iyi hücum takımına hazırlanmak için 48 saatimiz var.”

Jasikevicius, “En iyi savunmamızı vermeliyiz, şu ana kadar sadece Milan’ı yendik” dedi. “Neyi iyi yapmadığımızı, neyi daha iyi yapabileceğimizi anlamalıyız. Bu Euroleague finali, her zaman zor olacak”

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.